25 Ağustos 2005, Perşembe

Silikon botoks estetik yaptıran çok nazara geliyor!..

"Nazar olgusunu bilimsel olarak incelemeye aldım" diyen bir metafizikçiyle tanıştım. ilginç şeyler söyledi şaşırdım.
Israrla tekrarlıyor, diyor ki; "Açık renk göze daha fazla nazar değdiğine inanılır malum. 

Işın meselesi 
Biz de mavi, kahverengi, siyah, yeşil, ela, gri, menekşe ve sarıbal renkgözlü bin kişi üzerinde

laboratuar ortamında radyolojik alfa (sarsıcı) beta kırıcı ve gama yakıcı ışınlarının insan ve madde üzerindeki etkisini ölçtük. 

Nazar vurdu 
Sonuçta, nazarın insan gözündeki fotoreseptörlerin kasılması sonucunda açışa çıkan enerji boyutunu ortaya çıkardık

. Buna göre, en fazla nazar vuran göz renkleri mavi ve sarıbal renkli gözlerdir. Bu renklerde gözlere sahip olan kişilere dikkat edilmeli, çünkü en çok bu renklerde gözlere sahip olan insanlaranazar vurur. 

İnanmayan var m? ki?.. 
Nazara inanmayan yok gibi. İstatistik Enstitüsü kolları sıvasa, kapsamlı bir araştırma yapsa bu memlekette

 en çok alıpsatalan şeylerin bazında nazar boncuğunun geldiği çıkabilir. 

Beşikten mezara 
Etrafa bakıp görmek mümkün, her bebeğin, her çocuğun hatta her yetişkinin orasında burasında gizli ya da açık takılan nazar boncuğu,

evlerde iş yerlerinde girişte, kapda, içeride kıyıda köşede mutlaka bulunur o mavi boncuklardan . 

Tahlil sonuçları 
Sonra kitabını yolladılar bana Gökhan  Hani'nin. Önce fazla ciddiye almadım ama okudukça sardı valla.

" Her yönüyle nazartahlili" diye başlıyor ve cıcığını  çıkarıyor konunun. iddiaları da ilginç.
Mesela diyor ki; "Bizim memlekette nazar en çok sanatçı, sporcu, politikacı ve sosyetik kişilere değer. Güzellik başabeladır dedikleri de bu yüzden önemlidir. Memleketimizin en güzel kadınlarının başlarına haller üşüşmesi de işte bu güzellikleri yüzünden nazara gelmelerindendir. 

Silikon yaptıranlar 
Botoks, lazer ve silikon gibi defalarca estetik ameliyat geçiren Deniz Akkaya, Seda Sayan, Ceylan, 

Petek Dinçöz, Demet şener ve Sibel Can'a nazar, kolay ve direkt olarak değmektedir.

Ayrıca, sürekli televizyonda görünen ibrahim Tatlıses ve Mehmet Ali Erbil'e de nazar değmiştir. 

Bilimsel kısım 
Bu iki sanatçının ayaklarında ödem oluşması ve yaşadıkları çeşitli hastalıklar, tamamen bir nazar sonucudur." 
Buraya kadar olan kısmı medyatik bulup ciddiye almayabilirisiniz. Ama ilerleyen sayfalarda için bilimsel kısmına

daha bir giriyor ve az öteye yazdığım gibi bakın neler çıkıyor ortaya.

Nazardan kurtulmanın pratik yolları !..

SANATÇI, manken ve sporcular dünyasında, özellikle politikacıların nazara karşı çok dikkatli olmasını istiyor bu yazar arkadaşımız.

Bu arada kendince çok önemli bir örnek de vererek; " Say?n Başbakanımızın attan düşmesi de aslında bir nazar sonucu ortaya çıkmıştır. 

Tayyip Bey dikkat!.. 
Avrupa ve Türkiye'de siyasetteki başarısının yanında, karizmatik kişiliği ile halk arasında sevilip tanınan Erdoğan, sağlığı için nazara karşı çok dikkatli olmalıdır. Başbakan, nazara karşı haftada iki defa çıplak ayakla toprağa basarak nötrlenmelidir." 

Bilinç olay? 
Kafayı neden bu konuya taktığını ise şöyle açıklıyor;

"Ben, merkezi Kanada'da bulunan Uluslararası Metafizik Akademisi'nde 4 yıllık bir eğitim çalışması yaptım. Halkı bilinçli hale getirmek görevimdir. 

Git toprağa bas 
Bir olayda nazara uğradığını düşünen insan, en kısa sürede çıplak ayakla toprağa 2 dakika basmalı ve negatif enerjisini topraklayarak, nötrlemeli ve bir şekilde enerjisini boşaltmalıdır. 

Deniz Baykal'a tavsiye 
Kim bilir, tez zamanda bu arkadan önerisini ciddiye alıp toprakta çıplak ayak dans eden bir dolu politikacı görebiliriz çevrede.

 Bu tez doğruysa ilk harekete geçenin de Deniz Baykal olması muhtemeldir değil mi?..

 

SABAH GAZETESİ YAZARI SAVAŞ AY, “NAZAR” OLAYINI ARAŞTIRDI VE KÖŞESİNE TAŞIDI!... AY, SİLİKON, BOTOKS VE ESTETİK YAPTIRANLARIN DAHA ÇOK NAZARA GELDİĞİNİ YAZDI!...

SABAH GAZETESİ YAZARI SAVAŞ AY, “NAZAR” OLAYINI ARAŞTIRDI VE KÖŞESİNE TAŞIDI!... AY, SİLİKON, BOTOKS VE ESTETİK YAPTIRANLARIN DAHA ÇOK NAZARA GELDİĞİNİ YAZDI!...

 
25/08/2005 15:26

Savaş Ay’ın yazısı için tıklayın!..

 

Savaş Ay’ın yazısı için tıklayın!.. 

Silikon botoks estetik yaptıran çok nazara geliyor!.. 


"Nazar olgusunu bilimsel olarak incelemeye aldım" diyen bir metafizikçiyle tanıştım. İlginç şeyler söyledi şaşırdım. 
Israrla tekrarlıyor, diyor ki; "Açık renk göze daha fazla nazar değdiğine inanılır malum. 


Işın meselesi 
Biz de mavi, kahverengi, siyah, yeşil, ela, gri, menekşe ve sarıbal renk gözlü bin kişi üzerinde laboratuar ortamında radyolojik alfa (sarsıcı) beta kırıcı ve gama yakıcı ışınlarının insan ve madde üzerindeki etkisini ölçtük. 

Nazar vurdu 
Sonuçta, nazarın insan gözündeki fotoreseptörlerin kasılması sonucunda açığa çıkan enerji boyutunu ortaya çıkardık. Buna göre, en fazla nazar vuran göz renkleri mavi ve sarıbal renkli gözlerdir. Bu renklerde gözlere sahip olan kişilere dikkat edilmeli, çünkü en çok bu renklerde gözlere sahip olan insanlara nazar vurur. 

İnanmayan var mı ki?.. 
Nazara inanmayan yok gibi. İstatistik Enstitüsü kolları sıvasa, kapsamlı bir araştırma yapsa bu memlekette en çok alıpsatılan şeylerin başında nazar boncuğunun geldiği çıkabilir. 

Beşikten mezara 
Etrafa bakıp görmek mümkün, her bebeğin, her çocuğun hatta her yetişkinin orasında burasında gizli ya da açık takılı nazar boncuğu, evlerde iş yerlerinde girişte, kapıda, içeride kıyıda köşede mutlaka bulunur o maviş boncuklardan . 

Tahlil sonuçları 
Sonra kitabını yolladılar bana Hani'nin. Önce fazla ciddiye almadım ama okudukça sardı valla." Her yönüyle nazar tahlili" diye başlıyor ve cıcığını çıkarıyor konunun. İddiaları da ilginç. 
Mesela diyor ki; "Bizim memlekette nazar en çok sanatçı, sporcu, politikacı ve sosyetik kişilere değer. Güzellik başa beladır dedikleri de bu yüzd en önemlidir. Memleketimizin en güzel kadınlarının başlarına haller üşüşmesi de işte bu güzellikleri yüzünden nazara gelmelerindendir. 

Silikon yaptıranlar 
Botoks, lazer ve silikon gibi defalarca estetik ameliyat geçiren Deniz Akkaya, Seda Sayan, Ceylan, Petek Dinçöz, Demet Şener ve Sibel Can'a nazar, kolay ve direkt olarak değmektedir. Ayrıca, sürekli televizyonda görünen İbrahim Tatlıses ve Mehmet Ali Erbil'e de nazar değmiştir. 

 
 
USTA GAZETECİ SAVAŞ AY HEM “NAZAR”I HEM DE “NAZAR”DAN KURTULMANIN YOLLARINI YAZDI!...

USTA GAZETECİ SAVAŞ AY HEM “NAZAR”I HEM DE “NAZAR”DAN KURTULMANIN YOLLARINI YAZDI!...

 
14/04/2008 13:33

 

 

İşte Savaş Ay’ın yazısı!...

 

Nazar etme n'olur

Metafizikle uğraşan bir ahbapla konuştum geçenlerde. "Nazar olgusunu bilimselolarak incelemeye aldım" deyince şaşırdım, sordum... 
- Nasıl yaptınız ki bunu? 
- Açık renk göze daha fazla nazar değer derler di mi? 
- Derler... 
- Gözleri mavi, kahverengi, siyah, yeşil, ela, gri, menekşe ve sarı bal renkteki 1000 kişiyi laboratuar ortamında inceledik. Radyolojik alfa sarsıcı, beta kırıcı ve gama yakıcı ışınlarının insan ve madde üzerindeki etkisini ölçtük. 

KURTULMAK KOLAY 
- Eeee? 
- Sonuçta, nazarın insan gözündeki fotoreseptörlerin kasılması sonucunda açığa çıkan enerji boyutunu ortaya çıkardık. Buna göre, en fazla nazar vuran göz renkleri mavi ve sarı bal renkli gözlerdir. Nerede bunun bilimselliği peki...
- Kanada'daki Uluslararası Metafizik Akademisi'nde 4 yıllık bir eğitim çalışması yaptım. Oradan edindiğim bilgilerdir ve bilimseldir bunlar. 
- Çok kafama yatmadı ama sevabına çarelerini de söyle bari. 
- Nazardan kurtulmak kolay aslında. Gidip hemen çıplak ayakla toprağa basmak gerekiyor. Negatif enerjiyi topraklayarak sıfırlamalı, boşaltmalı. Bu kadar basit.

 

Nazar halk dilinde göz değmesi,göz yakması,göz çekimi,göz istemi ve göz ışıması olarak bilinir.

Nazarın bilimsel tanımı ise;gözdeki fotoreseptörlerin kasılması sonucu açığa çıkan neğatif ve pozitif göz akım dalga ışınımına nazar denir.

Nazar’ın üç türlü ışınım etkisi vardır.Bu konu radyoloji ilmiyle bağdaştırılarak labaratuvarlarda ispatlanmıştır.

A – Alfa (sarsıcı)
B – Beta (kırıcı,yıkıcı)
C – Gama (yakıcı)
ışınları olarak,genel itibariyle halk arasında daha çok Alfa (sarsıcı) ışın etkileri daha yoğun olarak oluşmaktadır.Nazar değen insanda bilimsel olarak beynin orta bölümü olan (Mezensefelon) kısmında nöronlar (sinirler) harekete gecerek;göz küresini büyütür ve esneme başlar.

İnsana nazar değdiği bilimsel olarak fizyolojik açıdan esneme ve göz küresinin büyümesinden anlaşılır.Nazar’ın oluşagelmesi için nazarı vuran kişinin,nazara gelecek kişiye negatif ışın göndermesini bilinçsiz olarak gerçekleşmesi gerekir.Nazar kesinlikle bilinçli olarak gerçekleşemez.Nazar’ı bilinçli olarak gerçekleştiren insanlar,çok azdır.Bu olay parapsikoloji konusuna girer.Nazarı bilinçli olarak vuran insanların gözlerinden Gama (yakıcı) ışınlar akımı oluşur.

Bu tür ışınlar röntgen çekimi bile gözleriyle yapabilecek seviyede X ışınlarını beynin hipotalamus kısımlarından boşalarak oluşturabilirler.Bu tür insanlar sayısı az olmakla birlikte çok tehlikelidirler.Gama ışınlara ilk defa 14 yaşındaki bir Rus kızında bulunmuş ve ölçülmüştür.Bu insan gözleriyle karşısındaki insana radyolojik Gama ışını yollayarak röntgen çekimi bile yapabilmektedir.1000 kişi üzerinde laburatuvar’da yaptığımız çalışma sonucunda en çok nazar’ a gelen göz renkleri kahverengi ve yeşil gözlü insanlardır, onlar daha çok nazara maruz kalırlar.En etkili nazar ışınlarını oluşturan göz renkleri ise mavi ve sarı (Bal) göz renklerine sahip olan insanlar oluşturmaktadır.8 çeşit göz renklerine sahip olan insanlar üzerinde yaptığımız çalışma sonucu,sarı,mavi.siyah,yeşil,menekşe, gri,ela ve kahverengi göz renklerine sahip insanların birbirine pigment (Göz renk hücreleri) lerinin uyuşumu şöyledir.
Mavi gözlüler sırasıyla en çok;kahverengi,ela,gri,menekşe,yeşil, sarı ve siyah gözlülere nazar vurur.
sarı (bal) gözlüler;mavi,siyah,yeşil,kahverengi, menekşe,gri ve ela gözlülere nazar vurur.
yeşil gözlüler;gri,ela,siyah,kahverengi,mene kşe,sarı ve mavi gözlülere nazar vurur.
siyah gözlüler sırasıyla en çok;mavi,ela,yeşil,kahverengi,gri,menekşe ve sarı göz renkli gözlere nazar vurur.
ela gözlüler en çok sırasıyla;yeşil,sarı,mavi,siyah,kahv erengi,menekşe ve gri gözlülere daha çok nazar vurur.
gri gözlüler en çok sırasıyla;siyah,menekşe,sarı,mavi,ye şil,ela ve kahverengi gözlülere daha çok nazar vurur.
menekşe rengine sahip insanlar sırasıyla;gri,sarı,yeşil,ela,kahverengi,siyah ve mavi gözlülere nazar vurur.
kahverengi gözlüler en çok sırasıyla;mavi,yeşil,sarı,ela ve siyah gözlülere nazar vurur.
8 Çeşit göz renklerine sahip 1000 insan üzerinde yapılan çalışmaların sonucunda bu verilere ulaşılmıştır.
Nazar daha çok güzel insanlara,mala mülk sahiplerine,halk arasında şöhret sahiplerine,işinde başarılı olan insanlara,değerli maddelere,yeni olan gelişmelere,yeni evlenen gençlere,yeni doğan şirin çocuklara,yeni alınan arabalara,yeni alınan eve,bağa bahçeye daha çok nazar değer.Çünkü insana çekim ve istem oluşturan tüm güzel olan oluşumlara nazar değer.

Nazarın fizyolojik etkileri;baş dönmesi,ani mide bulantısı,ayak kayması,bulanık görme,refleks bozulmaları,gözlerin kızarması,göz küresinin büyümesi,sebepsiz esnemeler,sakarlıkların başlaması,çeşitli hastalıklar,biryerden düşme,gözde kan birikimi,sivilceler,elde veya başka bir yerde siğiller çıkması,göz çıbanları,kaş dökülmesi,bağaz ve kulak kaşıntısı,saç dökülmesi,cinsel iktidarsızlık,sakal ve saç kıran,mide ağrısı,dudak kuruması,ayak-el ağırması,bel ağrısı,burun kaşıntısı,kulak çınlaması,göz bulanıklığı,el-ayak kaşıntısı vb gibi fizyolojik bozukluklar nazar değdiğinde başlar.

Nazarın psikolojik etkisi;rüyada sıçramalar,tik oluşması,el titremesi,göz dalması,yorgunluk hissi,uyku bozukluğu bazende aşırı uyku isteği,dalma hastalığı,gülme hastalığı,ani bunalım dönemi,stres,konsantre ve motive eksikliği,sebepsiz huysuzlaşma,dil sürtçmesi,düşüncede saçmalama,kalp çarpıntısı,kabuslar görme,sebepsiz göz yaşı,sebepsiz mutsuzluk-huzursuzluk hissi,kendinde ağırlık olduğu hissi,regl sancısının artması,rüyada nazar boncuğu görmesi,bitkinlik hissi vb gibi ruhsal etkiler oluşur.

Nazarın parapsikolojik etkileri;bereketsizleşme,işinizin rast gitmemesi,evinizde huzursuz olması,kaderin bir parçası olan şansınızın kapanması,kısmetinizin kapanması,yaşadığınız ortamı sevmeme,üzerinde aşırı derece bilinmeyen ağırlıklar oluşması,sevdiğinizden nefret etme,evliliklerde sebepsiz kavgalar,boşanmalar,eşinizin değişmesi,kıskançlıklaraın başlaması,arkadaşlıklarınızın bozulması,evlenememe,rüyalarınızda devamlı mavi renk veya nazar boncuğu görme,şiddetli geçimsizlik,büyülenme hissi vb gibi parapsikolojik etkiler oluşur.
Nazar daha çok altın,elmas,pırlanta ve gümüş gibi değerli takılara değer.
Kadın nazarı erkek nazarından daha fazladır.Bu olay kadınların her ortamda güzel gözükmek hissinden ve kapris yapma gücünden oluşur.Kadınlar birbirlerine daha çok nazar vururlar.
Erkek nazarı kadınlar üzerinde fazla etkili değildir.Erkekler genellikle kendi cinslerine daha çok nazar vururlar.
Nazara en çok maruz kalanlar;estetik ameliyat yapanlar,siyasetçiler,sanatçılar,sporcular,mankenl er,sanayiciler,sosyeteler,medya karşısında daha çok bulunanlar ve işlerinde başarılı olan insanlara daha çok nazar değer.

Nazar olgusu radyoloji ilmiyle bağdaştırılarak ilk defa bilimsel olarak incelemeler ile kanıtlanmıştır.

Nazar ile ilgili notlar:

Nazar daha çok altın,elmas,pırlanta ve gümüş gibi değerli takılara değer.Kadın nazarı erkek nazarından daha fazladır.Bu kadınların her ortamda güzel gözükmek hissinden ve kapris yapma gücünden oluşur.Kadınlar birbirlerine daha çok nazar değdirirler.
Erkek nazarı kadınlar üzerinde fazla etkili değildir.Erkekler genellikle kendi cinslerine daha çok nazar vururlar.Nazara en çok maruz kalanlar;estetik ameliyat yapanlar, siyasetçiler,sanatçılar,sporcular,mankenler,sanayiciler,sosyeteler,medya karşısında daha çok bulunanlar ve işlerinde başarılı olan insanlara daha çok nazar değer.

Nazardan bilimsel olarak korunma yöntemleri:

1.3 günde bir akşam saat 7 de çıplak ayakla 10 dakika aralıklarla 3 kez kırmızı toprağa basmak.
2.Duş alırken kolunuzun sol kısmına ılık suyla daha fazla su döküp sağ kolunuzu havaya kaldırmak.
3.Ayna karşına geçip gözlerinizin 7 sanise bakıp sonra,elinizin baş barmaklarıyla gözlerinizi ovuşturup,ıslak bir bezle gözlerinize tampon yapmak.

Nazar olgusu radyoloji ilmiyle bağdaştırılarak ilk defa bilimsel olarak incelemeler ile kanıtlanmıştır.Yukarıda verilen nazardan korunma yöntemleri sadece nazarın fizyolojik ve psikolojik açılımları ile ilgilidir.Nazarın parapsikolojik etkilerinden korunmayı dualar ile yapmak daha sağlıklıdır.

Merkezi Kanada’da bulunan Uluslararası Metafizik Akademisi’nde 4 yıllık bir eğitim çalışması sonucunda, Türkiye’de evrensel anlamda nazar olgusunu bilimsel olarak yazdığı nazar kitabında kanıtladığı iddia edilen Hani, mavi ve sarı bal renkli gözlere dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.Türkiye’de evrensel anlamda nazar olgusunu bilimsel olarak inceleme altına aldığını iddia eden metafizik uzmanı Hani, “Mavi, kahverengi, siyah, yeşil, ela, gri, menekşe ve sarıbal renkli gözlü bin kişi üzerinde laboratuar ortamında radyolojik alfa (sarsıcı) beta kırıcı ve gama yakıcı ışınlarının insan ve madde üzerindeki etkisini ölçtük. Sonuçta, nazarın insan gözündeki ftoreseptörlerin kasılması sonucunda açığa çıkan enerji boyutunu ortaya çıkardım. Buna göre, en fazla nazar vuran göz renkleri mavi ve sarıbal renkli gözlerdir. Bu renklerde gözlere sahip olan kişilere dikkat edilmeli, çünkü en çok bu renklerde gözlere sahip olan insanlar nazar vurur. Nazar, bilinçli hale getirilmeli. Bir olayda nazara uğradığını düşünen insan, en kısa sürede çıplak ayakla toprağa 2 dakika basmalı ve negatif enerjisini topraklayarak, nötrlemeli ve bir şekilde enerjisini boşaltmalıdır” açıklamasını yaptı.

Nazar, gözdeki retina kısmında bulunan ftoreseptör sinirlerinin kasılması sonucu açığa çıkan negatif ve pozitif göz akım ışınım akımına bilimsel olarak ‘nazar’ denir. Bilimsel olarak daha çok kimlere nazar değer, kadın ve erkek nazarı, nazarın psikolojik ve fizyolojik açılımları, nazarın göz renkleri ile olan ilişkisi, aşk ve sevgiye vurulan nazarlar, nazardan korunma yolları gibi konuların yer aldığı 198 sayfalık “Her Yönüyle Nazar Tahlili” adlı kitapta, nazar olgusuna dair insanlara çarpıcı mesajlar verilir.

 

Good Guy bad Guy Good Guy bad Guy Good Guy bad Guy Good Guy bad Guy Good Guy bad Guy Good Guy bad Guy Good Guy bad Guy Good Guy bad Guy Good Guy bad Guy Good Guy bad Guy